БАТЬКАМ




1. Я люблю тебя.
2. Люблю тебя, несмотря ни на что.
3. Я люблю тебя, даже когда ты злишься на меня.
4. Я люблю тебя, даже когда я злюсь на тебя.
5. Я люблю тебя, даже когда ты далеко от меня. Моя любовь всегда с тобой.
6. Если бы я могла выбрать любого ребенка на Земле, я бы все равно выбрала тебя.
7. Люблю тебя как до луны, вокруг звезд и обратно.
8. Спасибо.
9. Мне понравилось сегодня с тобой играть.
10. Моё любимое воспоминание за день, когда мы с тобой что-то делали вместе.

Рассказывайте:

11. Историю их рождения или усыновления.
12. О том как вы *нежничали* с ними, когда они были маленькие.
13. Историю о том, как вы выбирали им имена.
14 О себе в их возрасте.
15. О том, как встретились их бабушки и дедушки.
16. Какие ваши любимые цвета.
17. Что иногда вам тоже сложно.
18. Что когда вы держите их за руку и сжимаете ее 3 раза, это секретный код, который означает - *люблю тебя*.
19. Какой у вас план.
20. Чем вы сейчас занимаетесь.

Слушайте:

21. Вашего ребенка в машине.
22. Что ваш ребенок рассказывает про свои игрушки, и подумайте, насколько это для него важно.
23. Вопрос, в котором ваш ребенок действительно нуждается в вашей помощи.
24. На одну секунду дольше, чем позволяет ваше терпение.
25. Чувства, которые стоят за словами вашего ребенка.

Спрашивайте:

26. Почему ты думаешь это случилось?
27. Как думаешь, что будет если .....?
28. Как нам это выяснить?
29. О чем ты думаешь?
30. Какое у тебя самое приятное воспоминание за день?
31. Как думаешь, какое "оно" на вкус?

Показывайте:

32. Как сделать что-то, вместо того, чтобы запрещать это делать.
33. Как свистеть в травинки.
34. Как тасовать карты, сделать веер/домик.
35. Как резать еду.
36. Как складывать белье.
37. Как искать информацию, когда вы не знаете ответа.
38. Привязанность к вашему супругу.
38. Что заботиться о себе, ухаживать за собой очень важно.

Выделите время:

39. Чтобы понаблюдать за строительными площадками.
40. Чтобы посмотреть на птиц.
41. Чтобы ваш ребенок помог вам готовить.
42. Ходить в какие-то места вместе.
43. Копаться вместе в грязи.
44. Чтобы выполнять задания в темпе вашего ребенка.
45. Чтобы просто посидеть с вашим ребенком, пока он играет.

Порадуйте своего ребенка:

46. Сделайте сюрприз и уберите в его комнате.
47. Положите шоколад в блины.
48. Выложите еду или закуску в форме смайлика.
49. Сделайте какие-то звуковые эффекты, когда помогаете им что-то делать.
50. Играйте с ними на полу.

Отпускайте:

51. Чувство вины.
52. Ваши мысли о том, как должно было быть.
53. Вашу потребность быть правым.

Отдавайте:

54. Смотрите на вашего ребенка добрыми глазами.
55. Улыбайтесь, когда ваш ребенок заходит в комнату.
56. Отвечайте взаимностью, когда ваш ребенок вас касается.
57. Настройте контакт, прежде чем что-то говорить (исправлять), чтобы ваш ребенок действительно вас услышал.
58. Давайте вашему ребенку возможность справится со своим недовольством (гневом, злостью), прежде чем оказать ему помощь.
59. Делайте ванну в конце длинного дня.
60. Выберите сами ваш любимый способ быть добрым к вашему ребенку.

ДИТЯЧА БРЕХНЯ  І ДОРОСЛІ ПРОБЛЕМИ

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли чесними людьми. І всі так чи інакше стикаються з проблемою дитячої брехні. Чому дитина говорить неправду? Чи можна з цим боротися? Якщо можна, то як? Спробуємо розібратися ...

Брехня-гра У дитячого письменника Миколи Носова (автора "Незнайки") є оповідання "Фантазери". В оповіданні цьому двоє хлопчаків хваляться один перед одним. І море-океан вони запросто перепливали, і літати раніше вміли, шкода тільки, тепер розучилися. Один навіть на Місяць літав. А іншому, коли він перепливав океан, акула відкусила голову, так він виплив на берег і додому пішов. Без голови. А що? Хіба без голови ходити не можна? А потім у нього нова голова виросла ...
Якщо "брехня" вашої дитини полягає в творі подібних історій - заспокойтеся. Це не має ніякого відношення до нечесності. Просто у вашої дитини багата уява і, дуже можливо, творчі задатки. Спробуйте не лаяти його, а створити що-небудь разом з ним. Може бути, вийде цікаво. А не вмієте складати - вчіться у дитини.
Брехня-маніпуляція Брехня-маніпуляція - це, як правило, брехня заради самоствердження. Її часом буває важко відрізнити від брехні-ігри. На перший погляд, різниці ніякої. І в тому, і в іншому випадку дитина складає небилиці про себе, своїх незвичайних здібностях і досягненнях. Але брехня-гра, як будь-яка гра, безкорислива. Її сенс і мета - в самій грі. Якщо ж дитина бреше заради самоствердження, його мета - привернути до себе увагу, здивувати, налякати, тобто маніпулювати почуттями інших людей, однолітків або дорослих. Тут годиться все: і сповнені гордості розповіді про багатих і знаменитих батьків, і, навпаки, скарги на гірку сирітську долю. Лише б стати центром уваги оточуючих - нехай на короткий час.
Хрестоматійний приклад брехні заради самоствердження - відома казка про хлопчика-пастушка, який розважався тим, що лякав односельців, кричачи: "Вовки! Вовки! ". Пам'ятаєте, чим закінчилася ця казка? На стадо і справді напали вовки, але ніхто не прийшов на допомогу пастушку, тому що йому вже ніхто не вірив.
Та ж небезпека підстерігає брехунець, готового на все заради самоствердження. Він може розгубити всіх друзів, втративши їх довіру. Попередьте про це сина чи дочку. А для вас є привід подумати: чи не відчуває ваша дитина себе обділеним? Чи достатньо уваги він отримує в сім'ї? Чи відчуває, що його не тільки люблять, але і цінують?
Брехня зі страху Це дуже часта різновид дитячої брехні. Дитина говорить неправду, тому що боїться покарання або приниження.
Яких тільки небилиць не доводиться вислуховувати дорослим у відповідь на питання "Чому ти не ..." (прибрав за собою іграшки, помив посуд, вивчив уроки ... доповнити цей список кожен батько може самостійно). "Причини" бувають найрізноманітніші - від банальної головного болю до приземлення літаючої тарілки з інопланетянами в сусідньому дворі. І все для того, щоб уникнути покарання, доган, докорів.
Брехня-протест Дитяча брехня зі страху не дивує, якщо батьки швидкі на розправу, і під гарячу руку їм краще не потрапляти. Але багато мам і тата кажуть, що ніколи не карають дитину за проступки - тільки за брехню, а дитина продовжує обманювати. Давайте розберемося, що ж саме так сильно нас обурює в цій ситуації? Очевидно, не сам вчинок, - він може бути дрібним і незначним, начебто розбитої чашки.

Ні, весь жах у тому, що НАШ дитина намагається НАС обдурити, тобто хоче вийти з-під нашого контролю! Це бунт, а бунт повинен бути пригнічений!
Але ж маленький "бунтівник" - вже особистість. Він відстоює свою свободу і незалежність. Діяти силою він не може: дорослі набагато сильніше. Залишається один спосіб - обман. Чим наполегливіше розгніваний батько вимагає "щиросердного" визнання, тим упертіше дитина стоїть на своєму і, обмірая від страху, продовжує повторювати: "Це не я! Я не розбивав! Вона сама розбилася! "Дитячі кулачки стискаються, обличчя червоніє - це ознаки агресії. Подивіться правді в очі: ви в стані війни з власною дитиною. Сила на вашому боці. Ви, швидше за все, вийдете з конфлікту переможцем. Але чи потрібна вам така перемога?
Якщо навіть дошкільнята здатні на "бунт", то що вже говорити про підлітків! Ви намагаєтеся жорстко контролювати дорослішаючої чадо, вимагаєте від нього детальних звітів мало не по хвилинах: де був, з ким був, чим займався? Не дивуйтеся, якщо син чи дочка будуть вас обманювати "на знак протесту".
Якщо дитина заплутався у брехні - це, на жаль, означає, що у ваших із ним стосунках настав "криза довіри". А в кризі завжди винні обидві сторони. Звичайно, найпростіше покарати дитину - але хіба справедливо звалювати всю відповідальність тільки на нього? Адже ви і старше, і досвідченіший - значить, вам і кашу розсьорбувати. Поговоріть з дитиною по-дружньому, на рівних, постарайтеся не "тиснути" на нього, не звинувачувати у всіх гріхах. Він підтримає таку розмову - якщо тільки ви не втратили його довіри остаточно ...
Брехня на спасіння "Брехня на спасіння - свята брехня" .. Багато хто чув це твердження, хтось з ним згоден, а хтось. Налаштований непримиренно, вважаючи всяку брехню злом за визначенням. Але мова зараз не про це.
здатна дитина збрехати заради того, щоб комусь допомогти? Якщо здатний, то з якого віку? Сумніви зайві. Досить згадати дитячі новорічні ранки. У глядацькому залі - дітлахи чотирьох-п'яти років від роду, а то й менше. На сцені - захоплюючий детектив: Кощій Безсмертний, Баба Яга і Сірий Вовк хочуть викрасти Снігуроньку, щоб Новий рік ніколи не настав. Хтось з лиходіїв удавано солодким голоском запитує у маленьких глядачів: "Хлопчики-дівчатка, куди Снігуронька побігла?" - "Туди! Туди! "- Кричать малюки і дружно показують у протилежну сторону. Так що, схоже, "брехня для порятунку" вікових меж не має. Це підтверджується і науковими психологічними експериментами.
Брехня заради вигоди Повернемося до розповіді Носова "Фантазери". Є там серед персонажів розумний хлопчик Ігор, який зневажає дурні вигадки і ніколи не бреше без користі. Якщо вже збреше - так по-розумному. Одного разу, коли батьків не було вдома, Ігор з'їв півбанки варення, а щоб мама не сварила, намазав варенням губи сплячої сестричці. Батьки доньку покарали, а синові ще варення дали. За чесність.
Така "чесність" і є справжня брехня, та, яка вважається смертним гріхом: зробити караних проступок, а потім збрехати, переклавши свою провину на іншого, щоб самому піти від покарання. У цьому випадку вік брехуна вже не важливий. Дитина чи доросла, він бреше свідомо, заради вигоди, і, значить, повинен з усією суворістю відповідати за це.

Діти молодше 6 років часто розповідають складені ними історії, видаючи їх за правду, і іноді навіть вірять в них самі. Це не брехня і не обман, просто вони ще нечітко відрізняють реальність від вимислу, до того ж ці історії не приносять ніякої шкоди і свідчать лише про розвинену уяву дитини. Але якщо дитина вже старше 6 років, то вигадані історії вже не так нешкідливі, особливо якщо ви чи сама дитина не можете зрозуміти, де правда, а де брехня. У цьому випадку краще з'ясувати причини такого фантазування і постаратися запобігти йому.
Якщо ж продовжує хронічно брехати дитина старше 7 років, то це може свідчити про якісь внутрішніх його проблеми, і може бути, йому навіть знадобиться допомога дитячого психолога.
Як запобігти обману в майбутньому.

Практично всі діти час від часу обманюють, і завдання батьків - по можливості запобігти майбутній обман і утримати дитину від цієї шкідливої ??звички. Боротися з дитячою брехнею досить важко. Зазвичай першою реакцією батьків буває - покарати дитину. Але покарання не завжди приносить бажані результати, оскільки вона може вирішити, що наступного разу йому просто слід збрехати краще. Крім того, ваша реакція на обман повинна по можливості відповідати віку дитини. Якщо на брехню дитини молодше 6 років можна не реагувати надто суворо, і навіть звести ситуацію до жарту, то на брехню дитини старше 7 років потрібно реагувати негайно і слід серйозно обговорити з дитиною, що штовхнуло його на обман, і які можливі наслідки це може мати . Важливо, щоб дитина зрозуміла, що обманювати погано, і що обман завжди викривається.
  • Негайно дайте дитині зрозуміти, що ви чудово розумієте, що він говорить неправду .
  • Уникайте надмірно емоційної реакції на обман та фізичних покарань.
  • Подавайте хороший приклад. Гарненько придивіться до себе. Обманюєте ви самі час від часу? Як би там не було, прагніть ніколи не брехати в присутності дитини, інакше відучити його від цього буде дуже важко.
  • Дайте йому зрозуміти, що перемога - не головне . Переконайтеся, що ваша дитина розуміє, що поступати чесно і програти - більш шляхетно, ніж досягти успіху за допомогою обману.
  • Знизьте ваші вимоги до дитини. Більшість дітей, схильних до обману, керуються у своїй брехні бажанням відповідати очікуванням батьків. Дайте дитині зрозуміти, що ви будете його любити і пишатися ним, незважаючи ні на що. Поясніть дитині, що ви засмутилися б менше, якби він сказав правду замість брехні.
  • Навчіть його справлятися з поразкою. Багато дітей обманюють через страх перед невдачами. Розповідайте дитині, як ви самі справляєтеся з проблемами і поразками, щоб і він теж цьому навчився. Запропонуйте альтернативу обману - визнання і виправлення своїх помилок.
Як дізнатися, що дитина бреше Кращий детектор брехні - материнське серце. Але існує також кілька ознак, які можуть свідчити, що при розмові з вами ваша дитина говорить неправду:
  • Дитина може в розмові повторювати за вами останню фразу, щоб виграти час для того, щоб придумати правдоподібну відповідь .
  • У нього змінюється вираз обличчя, або з'являються мимовільні жести, наприклад, чухання носа або брови.
  • Оскільки дитина усвідомлює, що надходить неправильно, то може говорити неправду більш тихим голосом, або у неї змінюється тон або темп мови.
  • Дитина може намагатися приховати неправду за порожніми балачками. І якщо ваша дитина по натурі не дуже балакучий, надмірна балакучість може бути ознакою обману. 

БАТЬКАМ ДОПИТЛИВИХ ДІТЕЙ (випуск - 2)

Відповіді на дитячі запитання, які вам тепер не треба шукати в в інтернеті чи по енциклопеціях. А для того, щоб дитині було зрозуміло, про що саме ви кажете й вона могла добре усе запам´ятати, пояснюючи, малюйте хоча б невеличкі схеми. Наприклад, для "Чому вода в морі солона" ви можете схематично намалювати колообіг води в природі, пройти його декілька разів із дитиною, кожного разу домальовуючи сіль на дні моря і показати таким чином, як сіль накопичується.


Чому кропива «обпікає» руки?

Стебло і листя кропиви вкриті тонкими ворсинками. Деякі з них твердіші і мають корінець у вигляді мішечка з рідиною, яка містить кислоту і дратує нашу шкіру, коли витікає. Кінчики таких ворсинок дуже гострі − вони можуть проникати під шкіру людей або тварин і відламуватися. Кислота проникає під шкіру і викликає свербіння і біль. Якщо ви дуже міцно відламаєте кропиву, ці ворсинки зламаються у основи і їх кінці не зможуть проникнути під шкіру, тобто роздратування не буде.

Ким був Ганс Християн Андерсен?

Г.Х. Андерсен народився в 1805 році в Данії. Батько його був шевцем, а мати -прачкою. Єдиною розвагою батька було читання синові вголос казок з «Тисячі і однієї ночі», Біблії, захоплено розповідав він про тролів і русалок. Гансу Хрістияну було 11 років, коли батько помер, залишивши йому в спадок лише ляльок-маріонеток. Мати знову вийшла заміж, і Ганс у 15 років відправився на пошуки щастя до Копенгагена. Він пробував співати і танцювати в Опері, написав трагедію, правда невизнану. Але директор Королівського театру узяв Андерсена під своє заступництво, виклопотав йому стипендію, і Ганс поступив у коледж. Отримавши в 23 роки звання бакалавра, він записався в університет. Андерсен писав поеми, оперети, цікаві замітки. У 1834 році він видав «Пригоди для дітей», що принесли йому європейську популярність. Напевно, ви читали «Принцесу на горошині», «Стійкого олов´яного солдатика»? Бідне дитинство Андерсена відображене в «Дівчинці з сірниками». Але не слід думати, що автор «Сніжної королеви» і «Русалоньки» писав лише сумні казки. Хіба не сміялися ви над «новим платтям короля», зшитим невидимими нитками з невидимої тканини? А коли читали про «солов´я китайського імператора»? Сам казкар говорив: «Я отримав дорогоцінний спадок від свого батька - гарний настрій».

Де знаходиться Місяць удень?

Дуже рідко, але ми все ж таки можемо побачити Місяць вдень. Рідко тому, що вдень він зазвичай знаходиться з боку Землі, протилежної тій, на якій ми живемо. Іноді вона прямо над нами, але побачити її майже неможливо, тому що яскраве сонячне світло не дозволяє нам відмітити відображений блиск Місяця. Рано вранці або пізно ввечері ми можемо бачити одночасно і Місяць, і Сонце, оскільки його світло не засліплює нас.

Що таке дзюдо?

Дзюдо - це один з видів спортивної боротьби. Головне в ньому не сила, а спритність. Дзюдоїст прагне покласти свого супротивника на лопатки, тобто спиною до килима. Нині боротьба дзюдо поширена далеко за межами Японії, в якій вона відома з XIX століття як одна з модернізацій стародавньої джиу-джицу. Остаточно правила гри встановилися уже в нашому сторіччі і з 1964 року дзюдо є в програмі Олімпійських ігор.
Як і будь-який вид спорту, дзюдо вимагає наполегливих тренувань. Спортсмен повинен бути не стільки сильним, скільки спритним і головне, уміти падати. Дзюдо − благородный спорт: перед поєдинком і відразу після нього борці обнімаються на знак вітання. Традиційна спортивна форма дзюдоїстів - кімоно, підв´язане поясом.

Які дерева відносяться до вічнозелених?

Вічнозелені рослини зберігають листя і в зимовий період, чого не можна сказати про дерева з опадаючим листям. Найвідоміше і улюбленіше дерево, яке завжди зелене, - ялина, яку ми наряджаємо на Новий рік. Такі ж сосна, туя, ялиця, кедр. Листя у цих дерев вузьке, маленьке, на відміну від тих, що обпадають, іноді вони навіть приймають форму голок: так легко протистояти холодам. Плоди цих дерев захищені корою, як, наприклад, шишки або вони просто маленькі і тверді, що теж оберігає від замерзання.

Чому вода в морі солона?

Коли йде дощ, він розчиняє частинки солей, що містяться в ґрунті і кам´янистих породах. Струмочки дощової води потрапляють в річки. Перебіг річки переносить солі в моря. Вода під дією сонця випаровується і випадає на землю у вигляді опадів, але сіль залишається в морі. За мільйони років там її накопичилося достатньо.

Що таке пісок?

Ні, не цукровий, а той, на якому так приємно повалятися в жарку літню днину. Особливо, якщо це не просто пісок, а пляж. Пісок - це те, що залишилося від скель, валунів, звичайних каменів. Час, вітер, дощ, сонце і ще раз час зруйнували гори, обсипали скелі, розтолокли валуни, роздрібнили камені, перетворивши їх на мільярди мільярдів піщинок, зробивши з них пісок. Залишається додати, що річковий, морський і інший пісок складається з кварцу, польового шпату і слюди. Ну, а використовується в основному в будівництві (цемент, цеглина і розчин) і виробництві скла. Дійсно, прозоре скло роблять із зовсім непрозорого піску.

Навіщо потрібні рукавички без пальців (митенки)?

Рукавички оберігають руки від холоду, але сковують рухи пальців. Мітенки − ті ж рукавички, тільки з як би відрізаними наполовину пальцями. Вони дуже популярні серед гонщиків, оскільки дозволяють відчувати кермо автомобіля, що називається, власною шкірою.
Головне призначення рукавичок - захист рук. Залізні рукавички були частиною зброї. Рукою в азбестовій рукавичці можна брати гарячі предмети. Боксерські рукавички, зроблені зі шкіри і набиті кінським волосом, пом’якшують удари. У звичайних рукавичках, щоб зберегти тепло, усі пальці, окрім великого, знаходяться разом. Хірург працює в тонких гумових рукавичках. А ось митенки - рукавички без пальців - не сковують рухів.





Немає коментарів:

Дописати коментар